İSTANBUL'DA GAY YAŞAM - EŞCİNSELLER İÇİN İSTANBUL REHBERİ


Dikkat:
Bu web sitesinde yer alan bazı yerler işletmelerinin doğrudan onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir ve burada bahsedilen diğer mekanlar da koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu mekan olmak durumunda değildir. Özellikle ziyaretçiler tarafından bildirilen yerlerle ilgili bilgilerin doğruluğu kesin değildir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde elimizde olmayan değişiklikler olmuş olabilir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için belirtilen tarihlere dikkat edilmesi tavsiye olunur.  Bunlara dikkat edilmemesi halinde buradaki bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site yönetimi sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler ve bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize form sayfası yolu ile bildirebilirler.
 

GENEL BİLGİLER

 

İstanbul'da Eşcinsellik

REHBERİMİZE KATKIDA BULUNUN:
İstanbul'da yaşıyor yada daha önce bulundu iseniz eşcinsel yaşamla ilgili genel yorumlarınızı bize form sayfası ile iletin, burada yayınlayalım.

Yorumlarınızı iletiniz

 

BARLAR VE KULÜPLER


İstanbul'da Gay Barlar ve Kulüpler

TEK YÖN  (22:00-05:00)
Adres: Sıraselviler Caddesi. Beyoğlu. İstanbul. (Taksimden gidişte Alman Hastanesine varmadan, solda)
Mayıs 2009 da 3 kez yer değiştiren ve çok daha büyük bir mekana taşınan Tekyön, nerede ise bütün gay müşterileri mekana taşıdı. Özellikle hafta sonları İstanbul'da tek bir barda görülmeyecek kalabalıkları bir araya topladı. Bu kadar büyük bir mekan olması ilerde özellikle hafta içi için bir dezavantaj olabilir eğer şimdiye kadar sürdürdükleri ılımlı havayı bozarlarsa. Yani hala en kalabalık eşcinsel mekanı olma özelliğini sürdürüyor. Herhalde bu yüzden, işletmecileri internette kendileri ile ilgili adres bilgilerini yenileme ihtiyacı bile duymuyorlar. Önceleri bear (ayılar) ve bear severler için önerilmekle birlikte her kesimden müşteri profili var. Hatta artık gençler daha çoğunlukta. Türkçe pop müzik ağırlıklı. Ukala tiplerin azınlıkta olduğu, samimi bir ortamı var. Belki işletmecileri bile farkında değil ama Tekyön'ü bu kadar popüler yapan kendilerinden çok başka kulüplerin işletmecileri oldu. Diğer barların üstelik kendileri de eşcinsel olan işletmecilerinin müşterilerini yolunacak kaz gibi görmeleri, vestiyer ve giriş konusunda tavizsiz tavırları, müşterilere tepeden bakan sevimsiz çalışanları çalıştırmalarına karşı sahipleri gay bile olmayan Tekyön tam tersi bir işletmecilik anlayışı ile bugünlere geldi. Bundan ders çıkarmak isteyen işletmecilerin kulağına küpe olur.

XLARGE  (23:00-05:00)
Adres: Meşrutiyet Caddesi Kallavi Sokak 12, Beyoğlu/İstanbul
Bir zamanların ünlü Elhamra Sinemasının bulunduğu mekanda artık Avrupa standartlarında bir gay kulüp yer almakta. Cuma Cumartesi ve çarşamba geceleri açık olan kulüpte en büyük fark, muhteşem şovları. Daha önce gay mekanlarda yapılan uyduruk şovların aksine, kostüm ve koreografilerinin profesyonelce yapıldığı hemen belli oluyor. Ağırlıklı gay müşteriye hitap eden kulüpte, zaman zaman lezbiyen ve bazen de meraklı hetero gruplara da rastlamak mümkün. Müzikler de iyi. Ancak giriş fiyatı biraz ortalamanın üstünde. Ancak batıda benzerlerine rastlayabilinecek mükemmele yakın şovlar dikkate alındığında bu ücreti ödemeye değer denilebilir. Istiklal Caddesinde de Galatasaray'ı geçince Sn. Antuan Klisesi'nin karşısına düşen dar sokakta, sağ taraftadır.

 

Bu mekanla ilgili yorumlar:

"Daha öncede birkaç kere gittim ama son gittiğimde çok değişmişti. İçerdekilerin %90 ı 'straight'ti" (23/09/2012)
 

PENTHOUSE (22:00 - 05:00)
Adres: İstiklal Cad.
Zambak Sokak . No:2 Kat:5 Taksim, Beyoğlu İstanbul.
Web: http://www.facebook.com/PenthouseGold
Otherside 2012 başında Penthouse olarak isim değiştirmiştir. Aynı konseptle yoluna devam etmektedir.
Otherside adı ile 2 sene kadar popüler bir gay mekan olarak işletilen  mekan popülerliğinden ve tarzından hemen hemen hiç bir şey kaybetmeden sadece ismini değiştirerek yoluna devam etmektedir.  Açık hava terası ile sigara içenler için de iyi bir alternatif olan kulüp Demet Akalın, Hande yener gibi pek çok ünlü şarkıcının özel konserlerine de ev sahipliği yatmıştır.

EKOO BAR  (22:00-05:00)
Adres: Tarlabaşı Bulvarı No: 32 Taksim, İstanbul./
Uzunca bir süre eski Hans barın yerinde Tarlabaşı bulvarındaki hizmet veren Ekoo Bar'ın, 2011 başlarında açtığı İstiklal caddesi Terkoz sokaktaki 2. kulüp denemesi oldukça kısa sürdü. Bu sırada eski ve yeni her 2 mekan da açıktı. Daha merkezi bir mekana geçmek isteyen işletmeciler sonunda Mart 2011'de Taksim meydanına çok yakın, Prive'nin bir kaç metre aşağısında yeni mekana taşındılar. Yani hemen Taksim Meydanında çiçekçilerin yada dolmuş duraklarının hemen karşısında. Daha önce Tekyön ve Yüzdeyüz'üde işleten Ekrem oldukça cana yakın ve mütevazi bir kişilik. Özellikle orta yaş gay'ler, ayılar, ayı severler ve aslında sade ve rahat ortamdan hoşlanan herkese hitap ediyor.

PRIVE /NO NAME ( 23:00-04:00)
Adres: Tarlabaşı Bulvarı No: 28/A Taksim / İstanbul (Taksim meydanındaki çiçekçilerin karşı tarafında)
Mevcut mekanlar arasında İstanbul'un en eski gay kulübü. Küçük ama her zaman faal ve eğlenceli. Zaman zaman güzel Türkçe müzik yapmaktalar. Az da olsa rent-boylara ve bazı meraklı hetero gruplara da rastlanmakta. Hafta arası da özellikle 01:00'den sonra kalabalık oluyor. Ekim 2010'da No Name isimli aynı kişi tarafından işletilen travesti kulübü Prive' ile birleştirilmiş ve Prive'nin olduğu yerdeki mekan gay ve travesti karışık bir kulüp olarak işletilmeye başlanmıştır.

CHEEKY CLUB  (23:00-05:00)
Adres:  Kucuk Bayram Sokak No:1/A Beyoglu / İstanbul.
Sadece hafta sonları kulüp çıkışı, sabaha doğu iş yapan oldukça küçük bir mekan. Herhalde tek özelliği içerde bulunan karanlık odası nedeniyle mekanda giriş ücreti 20 TL ve bu konuda en ufak bir tavizde bulunmamaktalar. Karanlık odası da son zamanlarda sık sık yapıldığı duyulan baskınlardan sonra artık tamamen aydınlatıldığı için, bu giriş ücretini vermeye değer mi tartışılır.

CLUB 17  (23:00-05:00)
Zambak Sokak No 17. Taksim/İstanbul.
Rent boy ve tekno müzik sevenlere tavsiye olunabilir. Az da olsa travestiler de takılmakta. Bu tür mekanlarda seçilen tiplere dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Yine de son zamanların en dolu mekanlarından, ama bu doluluk gay müşteriden çok sürekli takılan bedavacı gençlerden kaynaklanıyor.

DURAK BAR  (20:00-02:00)
Adres: Muratpaşa Sokak  , No 9, Yusufpasa, Aksaray, Istanbul Google Haritası
Bir süre Paşam bar olarak işletildiğinden hala Paşam diye de bilinmekte olan Taksimin eşcinsel kulüplerinden tamamen farklı (Aksarayda'ki 2008'de kapanan Değirmen'e benzer) bir ortamı olan mekan. Canlı müzik yapılmakta ve birahane/meyhane tarzında masalarda servisin yapıldığı bir mekan. Daha çok olgun, erkeksi takılan, ayı ve ayı-sever eşcinsellere hitap etmekte.

ROOM BAR (13:00-04:00)
Adres: Kemalpaşa Mahallesi, Selimpaşa Sokak  No 21 Laleli - Aksaray İSTANBUL
Aksaray'dan Taksim dolmuşlarının kalktığı üstgeçidin oradan girerseniz, sağdaki sokağa girin. İlerde sağda. Yada Aksaray merkezdan Laleli'ye doğru digerken ilk soldaki sokağa girerseniz solda kalıyor. Girişi daha çok pavyon gibi ve ilk gelenler için ürkütücü olabilir ama içeri girince tipik bir Aksaray gay mekanı ile karşılaşıyorsunuz. İçerde bir takım kadınlı erkekli grupların yanı sıra hem efeminen hem de erkeksi eşcinseller görülebilir. Mekanda arabesk/fantezi ağırlıklı canlı müzik de yapılmakta.  Gay mekan olarak çok fazla bilinmese de 2007-2008 dan beri bu şekilde yoluna devam etmekte mekan.

Yeni yerler bildirmek, mevcut yerler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

 


 

KAFE BAR VE RESTORANLAR


Kulüp Öncesi Gidilen Gay Kafe & Barlar ve Restoranlar.

CHIANTI CAFE & BAR
Adres: İstiklal Caddesi, Balo Sokak No:31 Kay 2 ve 3-Beyoğlu, İstanbul.
İstiklal Caddesinden Galatasaray'a yakın Balo sokağa girince, aynı sokağı kesen Nevizade sokağı geçin hemen solda. Karşısında otopark, alt katında ise bir kahvehane var. Gece yarısından sonra gürültülü tekno müzik yapan kulüplerden sıkılanlara özellikle tavsiye edilebilecek, ferah ve iyi dekore edilmiş mekan, akşam saatlerinde saat 10 11 e kadar kafe sakinliğinde, rahatlıkla muhabbet edilebilmek bir yer. Gece 02:00 ye kadar açık mekanda daha canlı bir atmosfer arayanlar ve eğlenmek isteyenler için de haftanın 1-2 günü canlı müzik yapılmakta.
Ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret ediniz


HASPA CAFE & BAR (11:00-01)
Adres: Istiklal Cad. İpek Sokak 16/2 Beyoğlu/İstanbul
İstiklal caddesinin paralelinde bulunan İpek sokakta yer alan mekana ulaşmak için önce İstiklalden Küçük Parmakkapı sokağa girin, sonra ilk sola dönünce  yine soldan 2. binanın giriş katında, eski bir mekan. Nisan 2011 itibarı ile gay müşterilere de kapılarını açan mekanın müşterileri oldukça "mix" yani tamamen gay değil. Sahipleri de özellikle erkeksi görünümlü gay müşterileri tercih ettiklerini belirtiyorlar.  Zaten hareketli olan bu sokağa hakim geniş pencereleri ve önünde masaların da yer aldığı mekan dışa kapalı, gizli saklı gay mekanlardan sıkılanlar tarafından tercih edilebilir.

 

CHAPLIN CAFE (12:00- 01:00)
Adres: İstiklal Cad. İpek Sokak 16, Kat 3, Daire 5 - Beyoğlu/İstanbul
Haspa Cafe'nin bulunduğu binanın en üst katında bulunan mekan 2011 yılının ilk yarısından itibaren yoluna devam etmektedir. Genellikle genç yaştaki eşcinsel arkadaşlarımızın rağbet ettiği rahat bir ortamı olan ve uygun fiyatlı bir mekandır.

PİNOKYO CAFE & BAR (11:00-01)
Adres: Istiklal Cad. Büyük Parmakkapi Sk No: 26/1 Beyoglu/İstanbul
Mart 2011 civarında açılan mekan. Akşam saatlerinde değişik şovlar, gündüz ise tarot ve kahve falı gibi etkinlikler olduğu bildirilmiştir.

Mekanla İlgili Yorumlar

"Merhaba ben Pinokyo cafe bar işletmecisi serhat. Pinokyo cafe bar istiklal caddesi Büyükparmakkapı sk. no 26 giriş üstü. Benetton binası karşı sokağı. Açılış 14:00 Kapanış 03:00. Pazartesi hariç haftanın diğer günleri 21.00 de başlayan ve her gün değşik konseptlerde canlı müzik dinleyebilinecek, oturarak eğlenilebilen ve eğlenmeyi bilen tüm lgbtt kişilere açık bir mekandır. 14:00 ile 20:30 arası Cafe formatında olduğu için fiyatlar alkollü ve alkolsüz içeceklerde oldukça uygundur. 21.00 itibari ile canlı müzikle beraber diğer mekanlarla eşdeğerdir fiyatlar. Trans showlar zenne showlar tıpatıp showlar gibi farklı aktivitelerle sizlerle olmaya devam ediyoruz." (3 Temmuz 2012)


SUGAR CAFE  (12:00-01:00)
Adres: İstiklal Caddesi Saka Salim Çıkmazı no: 3/A Beyoğlu/İstanbul.
İstiklal Caddesinde, Sn. Antoine Kilisesi'nin karşısındaki dar sokaklardan birinde yer alan İstanbul'un en kıdemli gay cafe'si. Genellikle aperatif türü, makarna, omlet vs gibi yemek servisi de var. Özellikle yazın akşamın erken saatlerinde dışarı masaların konulduğu bahçesi oldukça canlı olmakta.  Sugar Cafe nin en kötü tarafı çalışan ve işletmecileri tarafından da açıkça kabul edilen pavyon usulü fiyat politikası. Menüde yer alan küçük bir notla gizlemeye çalıştıkları "devamlı müşterilerimize % 40 indirim yapmaktayız" gibi bir aldatmaca ile özellikle yabancı turistlere normal fiyatların 2 katına kadar uçuk fiyatlarla satış yapmaktalar.

Yeni yerler bildirmek, mevcut yerler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

EŞCİNSEL DOSTU MEKANLAR

 

İstanbul'da Gay Dostu Mekanlar


Bu kategoride yer alan mekanlar aslında gay olmayan ama işletmecileri yada sahipleri tarafından eşcinsel müşterilerin hoş karşılandığı mekanlardır.

BEŞİNCİ KAT  (09:00 – 02:00)
Adress: Sıraselviler Caddesi, Soğancı Sokak, No:7 / 1, Cihangir, Beyoğlu - İstanbul
Alman hastanesinden sonra soldan 2. sokakta, Barbahçe'nin olduğu binanın en üst katında yer almaktadır. Biraz pahalı olsa da, kaliteli bir yerde ve cinselliğinizi fazla aşırıya kaçmamak kaydı ile pek gizlemeden" boğazı seyrederek yemek yemek için ideal bir mekan. Akşamları da barında içkinizi yudumlayarak boğazı seyredebilirsiniz. Yazın hizmete giren teras katı özellikle kaçırılmaması gereken bir atmosfer sağlıyor.

CHILL OUT HOSTEL-CAFE  (11:00-24:00)
Hem kafe hem de hostel olarak hizmet veren gay dostu bir mekan
Adres: İstiklal Cad. Balyoz Sok. No:17 Beyoğlu, İstanbul. Tel. 212 2494784

Yeni yerler bildirmek, mevcut yerler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

SİNEMALAR


İstanbul'da Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar.

İstanbul gibi çok kalabalık bir şehirde eşcinsellerin rahat gidebileceği topu topu 4-5 adet sinemadan 3 tanesi 2008 yılı içinde kapatılmak zorunda kalmıştır. Oysa sinema, hamam sauna gibi mekanlar eşcinsel cinayetlerinden, soyulmaktan, dayak yemekten kaçınan eşcinseller için bir sığınak görevi görmekte ve eşcinsellerin güvenliği açısından hayati bir rol oynamaktadır.  

Yeni yerler bildirmek, mevcut yerler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

Aşağıdaki linkten Facebook sayfamızı beğenerek siz de yorumlarınızı iletebilir, diğer üyelerle iletişime geçebilir ve hatta yepyeni arkadaşlılar kurabilirsiniz. İstanbul ve Türkiye'nin bütün şehrinden gay mekan sahipleri de bu sayfaya katılarak güncel etkinliklerini anında üyelerimize duyurabilirler. Sitelerimizde olduğu gibi Facebook sayfamızda da pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır

HAMAM VE SAUNALAR


İstanbul'da Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.

Uzun yıllardır İstanbul'da eşcinsellerin rahat edebileceği 4-5 adet hamam, banyo yada sauna tarzı mekan bulunmakta idi. Listemizdeki hamamları, kapatılma korkusu yaşayan sahiplerinin isteği üzerine sitelerimizde yayınlamamaktayız.

Yeni yerler bildirmek, mevcut yerler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

EŞCİNSEL GEZİNTİ YERLERİ


İstanbul'da Eşcinsel Gezinti Yerleri

Eşcinsel dilinde "çark yeri" diyebileceğimiz bu tür yerler eşcinsellerin en dikkatli olması gereken yerlerdir. Çünkü buralara gay'lerin gittiğini keşfeden hırsızlar ve diğer kötü niyetli kişiler de takılır. Eşcinsellerin cinsel zaafını kullanan ve eşcinsellere karşı oluşmuş toplumsal baskıyı da arkalarına alan bu kişiler özellikle eşcinselleri soymak için fırsat kollarlar. Hatta, bu tür yerlerde tanıştığı kişiler tarafında öldürülen eşcinseller de az değildir.

Taksim Parkı  (Taksim Gezi Parkı)
Tanıştığınız kişilere özellikle dikkat etmeniz gereken bir yer. Günün her saati birileri ile karşılaşabilirsiniz ancak özellikle akşam saatleri ve hafta sonları daha faal.

Taksim Meydanı  
Heykelin etrafı ve Mc Donald's civarı.

İstiklal Caddesi   
Taksim'i gay mekanlara bağlayan bu caddede her an bir eşcinsele, travestiye yada ilgili kişilere rastlayabilirsiniz. Özellikle akşamları.

Kadıköy Parkı ve Sahili   
Eski iskeleden mendireğe doğru olan bölge ve civardaki sahildeki parklar, özellikle akşam ve geç saatlerde. Konservatuarın karşısındaki meydandaki küçük park. Normalde akşamları ve gece saatlerinde hareketli, ama pazar günleri gündüz de bir şeyler olabilir.

Fatih Parkı  
Saraçhane köprüsünün üstündeki Aksaray tarafındaki park ve civarındaki parklar. Özellikle dikkatli olunması gereken yerlerden biri daha. Burada da Taksim parkında olduğu gibi asıl amacı gasp ve soygun olan kişiler dolaşmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları:
"Gece belli bir saatten sonra özellikle Fatih parkından Aksaray istikametine inen cadde kenarında arabalı kişiler durmaktadır, fazladan bir şey yapmaya gerek yok, cadde kenarında duruyorsanız arabalar sizin yanınızda duracaktır, fazlaca bir hareketlilik söz konusudur. Yinede dikkatli olmakta fayda var, polis sık gezmektedir." (06 Nisan 2011)

Bostancı Sahili  
Özellikle yaz akşamları çok dikkatli gözlemlemek kaydı ile ilgili kişilerle tanışmak mümkündür.

Kartal Sahili  
Çok belirgin bir şekilde olmasa da daha çok yaz akşamları.

Ortaköy Sahili  
Özellikle yaz akşamları burası İstanbul'da küçük bir Bodrum havasında. Her an her şey olabilir. Pazar günleri daha faal.

Sultanahmet Parkı  
Daha çok tramvay durağının arkasındaki küçük parkta akşamları erken saatlerde, az da olsa bir hareketlilik görülebilir. Bir de Işık gösterisi yapılan oturakların arka tarafında, Arasta pazarın üst kısmındaki bölge de de zaman zaman birilerine rastlamak olasıdır.

Topkapı Surları:
Özellikle büyük parkın olduğu ve sur kenarında bir zamanlar bit pazarının kurulduğu yer. Karanlıktan sonra çok tehlikeli olabilir. Devamlı hırsız, evsiz ve şarapçıların bulunduğu bölgede çok dikkatli olmakta fayda var. Bir de gündüz ve akşam saatlerinde arka mahallelerden gelen gençlerden uzak durulması tavsiye edilebilir. Özellikle grup halinde dolaşan gençlere dikkat edin. Parkta havuz civarında da zaman zaman birbiri ile tanışmak isteyen eşcinsellere rastlamak mümkün.

Avcılar Parkı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (13/02/2009)
Avcılar merkezdeki park. Genelde sakin, içmeye gelen tipler, çoğunluğu amele takımı takılıyor. Genel anlamda güvenli. Gasp gibi vakalar çok nadiren yaşanıyor. 22 den 02 ye kadar faal.

Cebeci Parkı (Sultangazi)
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (19/04/2009)
Cebeci ve Gazi mahallesi kıyısı. Bear (Ayı) Ağırlıklı. Herkes normal görünür ama biraz dikkat ederseniz anlarsınız.

İlave yorumlar:
"Esentepe ve Cebeci arasında Sultangazi. Tanışmak ve konuşmak için çok uygun ve güzel bir yer (25/02/2011)
"Cebecide yeni yapılan lunaparkın çevresindeki boş arazide öğleden sonra bear ağırlıklı gaylar belirmektedir. Zaten anlarsınız" (23 Mart 2011)
"Burası açık geylerin takıldığı yerlerden biridir çok rahat hareket eden tipler e rastlayabilirsiniz daha çok orta yaşın üstündeki geyler takılır. Hafta içi 13:00-21:00, hafta sonu 10:00-21:00 saatleri arasında. Halk ekmek fabrikasının tarafındaki havuzlu şelalenin etrafında tur atarlar İstanbul'un her yerinden geyler buraya takılmaktadır." (07 Ocak 2012)

Sultangazi Merkez Parkı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (07 Ocak 2012)
"Sultangazi/camii durağındaki park. Bu parka ayı karakterli, genellikle gizli geyler takılır. Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa civarından gelen geyler burada toplanır. Ayrıca dışarıdan gelen olgun ve yaşlı geyler de takılır. Çok sakin bir yerdir. Dikkatle bakılırsa ilgilenen kişiler anlaşılabilir. "

Bağcılar 100. Yıl Köprüsü Civarı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (29/06/2009)
"Yüzyıl köprüsünün Bağcılar tarafı yol kenarı iki köprü arası yeşillik alan. Esenler Bağcılar sınırında. Gay'lerin sıkça takıldığı genellikle erkeksi tiplerin görülebileceği, bazen kötü niyetli insanlarında takıldığı yer dikkat edilmesi gereken bir yer.

Sefaköy Atatürk Parkı
Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir (29/07/2012)
"Küçükçekmece Sefaköy Atatürk parkı. Sefaköy metrobüs durağının yanı. Belediyenin yan tarafındaki park her akşam 8 den gece 3 e kadar doludur. Fazla belirgin takılmamakta fayda var.  Küçükçekmece Sefaköy belediye binasının hemen yakınındaki çok da büyük olmayan bir parktır."
 
İstanbul'da Eşcinsel Plajlar:
Gözle görünür bir aktivite olmamakla beraber İstanbullu eşcinsellerin daha çok tercih ettiği plajlar ve sahil bölgeleri şunlardır:

* Sarayburnu - Topkapı sarayının alt tarafındaki kayalık bölge.

* Florya Plajı - Gözden uzak kayalık bölgelerde özellikle pazar günleri.

* Adalar - Özellikle Büyük Ada. Kınalıada da küçük olmasına rağmen tercih edilen adalardandır.

* Kınalı Ada - Bir site ziyaretçisi tarafından şu şekilde tavsiye edilmiştir:
"Kınalı ada vapur iskelesine yüzünüzü dönün sola doğru 300 metre kadar yürüyün. Evlerin sona erdiği yerden sahile aşağıya doğru inen bir patika var. O patikadan sahile inip sola devam edin ve sürpriz. Anlarsınız zaten. Güzel bir ortam. Özellikle hafta içi çok yoğun oluyor. Cumartesi pazar günleri aileler geldiği için biraz rahatsız ama yinede her zaman faaliyet oluyor. " (11/05/2009)

* Ketendere Plajı - Rumelifeneri. Bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir:
"Sarıyer, Rumelifeneri'nden sonra Ketendere plajının ilerisi kayalık bölge kaçamak yapmak için uygun. Gezerken tanışıp denize de girebilirsiniz"
Not. Ketendere Körfezinin üst tarafında Istanblue Evleri bulunmaktadır.

Yeni yerler bildirmek, mevcut yerler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

LEZBİYEN MEKANLAR


İstanbul'da Lezbiyen Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet Kaynakları.

BİGUDİ CLUB  (24:00 - 04:00 Cuma ve Cumartesi)
ADRES: Mis Sokak No: 5 Beyoğlu/İstanbul.
Web: http://www.bigudiproject.net/ 
Açıldığından beri 3-4 kez yer değiştirdikten sonra Bigudinin Mart 2011 itibari ile, İstiklal Caddesi, Mis Sokak'ta faaliyet göstermektedir. Cuma ve Cumartesi saat 22 den sonra açık olmakla birlikte genelde 24:00-04:00 arası daha canlıdır. Cumartesi geceleri içki hariç giriş alındığı belirtilmiştir (10 TL civarı). Hali hazırda Türkiye'de sadece lezbiyenlere hitap eden tek kulüp olma özelliğini korumaktadır.

 

SSS WOMENCLUB (23:00 - 04:00)
Cuma ve Cumartesi
2012 yılında açılmı ve kapanmıştır.


ROCINANTE (Hafta için 12:00-00:00; hafta sonu 13:00 - 03:30)

Adres: Sakiz Ağacı Caddesi, Ogut Sokak No:6/2 Beyoğlu/İstanbul. Google Haritası
Web:  http://www.facebook.com/rocinante.cafebar.1
Resmen gay & lezbiyen mekan olarak açılmamakla birlikte uzun zamandır özellikle butch (erkeksi) lezbiyenlerin uğrak yeri olan mekan, neredeyse 7*-8 senedir bu şekilde yoluna devam etmektedir. Ayrıca Nisan 2012 de işletmecileri tarafında bize mekanı tanıtan aşağıdaki şekilde bir mesaj gönderilmiştir:
"Gey' lerin ve ağırlıklı olarak Lezbiyenler'in gelip gitiği nezih kaliteli bir mekan ağırlıklı yabancı müziklerin çaldığı gerektiğinde isteklere de önem veren bazı akşamlar dans Showların yapıldığı gündüzleri aperatif olarak atıştırabileceğiniz yiyecekler sakin bir ortamda kahvenizi yudumlama şansını sunmaktadır ve yakında yeni konseptlerin görüleceği elit, sakin bir mekandır"

KARANTINA
Bu mekan tamamen kapanmıştır


Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak İstanbul'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, İstanbul ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

TRAVESTİ & TRANSSEKSÜEL


İstanbul'da Travesti ve Transseksüel Mekanlar, Dernekler, Gruplar, İnternet Kaynakları
Travesti ve transseksüellerin takıldığı yerlerin hemen hepsi Beyoğlu'ndadır. Bu gruba dahil eşcinsellerin çoğu seks işçisidir. Gay'lerin ve hatta hetero'ların bile çalışmakta zorlandığı bir ülkede başka bir şey düşünülemezdi zaten. Bazılarının iyi kazandıkları rivayet edilir ancak yaşadıkları zorluklara değer mi, tartışılır. Bu arkadaşlarımızın takıldıkları mekanlarının çoğu da maalesef bu amaca hizmet eder, yani pavyon usulü mekanlardır.

SAHRA BAR (23:00-05:00)
İstiklal Cad. Sadri Alışık Sk. NO:40, Beyoğlu/İstanbul.
2007-2008 e kadar çok popüler olan, Cumartesi İstanbul'un varoşlarından gelen abaza gençler tarafından  tıka basa doldurulan mekan eski özelliğini ve kalabalığını tamamen kaybetti. Travesti, yarı travesti, varoşlardan gelen genç kulamparalar, gay'ler ile tam bir renkli hayat. İlgilisine tabii. Yazın korkunç bir havalandırma sorunu var. Hafta sonları nispeten "kezban" abaza gençler, ve onlar için gelen gay'ler, ve hatta normalde erkek kılığında yaşayan ama sadece buraya C.D. olarak takılan pasif gayler ile oldukça enteresan bir atmosfer oluşuyor. Zaman zaman kavgalar olsa da genelde gay'lere pek bulaşan olmuyor.

HENGAME (23:00 -04:00)
Adres: İstiklal Caddesi Sahne Sokak No: 6 Taksim. Galatasaray Lisesi Karşısı,
2012 ortalarında kapanmıştır. Yerinde heterolara hitap eden başka bir kulüp vardır.

1001 KULÜP (22:00 -02:00)
Adres: Sıraselviler Caddesi, Keban Otel'e yakın.
Taksim Meydanına oldukça yakın olan bu bar, en bilinen ve en eski travesti mekanlardandır.

NO NAME/PRIVE (23:00-05:00)
Adres: Tarlabaşı Bulvarı. Taksim.
Ekim 2010'da No Name isimli kulüp aynı kişiler tarafından işletilen Prive' ile birleştirilmiş ve Prive'nin olduğu yerdeki mekan gay ve travesti karışık bir kulüp olarak işletilmeye başlanmıştır. Ancak daha sonra mekan sıradan bir travesti bara dönüşmüş böylece İstanbul'un en eski gay kulüplerinden olan Prive sessizce tarihe karışmıştır. Bu arada, No Name'in eski yerine de Ekoo club taşınmıştır.

EGE 96 : (23:00-04:00)
Kulüp tamamen kapanmıştır.

CABARE 33 : (23:00-04:00)
Bu mekan artık trans kulübü olarak işletilmemektedir.

PİNK BAR : (23:00-04:00)
Bu mekan artık trans kulübü olarak işletilmemektedir


İstanbul'da Travesti Transseksüel Gezinti Yerleri ve Çark Bölgeleri

*Harbiye-Taksim arası cadde üzeri, genellikle gece yarısından sonra
 
*Bağdat Caddesi ve civarı.
 
*Merter yolu cadde üzeri.

*Kadıköy E-5 mevki. Hareme doğru giderken tam Üsküdar sapağı sağındaki durak. Bu bilgi site ziyaretçisi tarafından iletilmiştir. (23 Mart 2011)
 İstanbul'da Bulunan Travesti ve Transseksüel dostu İşletmeler.
 

Yasmin Estetik merkezi gerçek bir eşcinsel ve travesti dostu işletme olduğu gibi servisi kaliteli ve fiyatları da çok uygun. Cilt bakımı, akne tedavisi, lazer epilasyon gibi aklınıza gelebilecek her hizmeti sağlamaktalar. 
Adres: Barbaros Bulvarı No:36 / 5 Balmumcu Beşiktaş / İst (ATV Binası karşısı)
Tel: 212.275.29.85- 88 Fax: 212.275.35.33 Web: www.yasminestetik.org
 Bize gelen formda mesajları şu şekildedir.
"Sevgili arkadaşlar cinsel ilişkileriniz sırasında hayati tehlike oluşturacak hastalıklardan korunmak için yurtdışından ithal COLLOIDAL SILVER kullanın. Bu konuda sorularınız için belirttiğim telefondan ulaşabilirsiniz." Ancak Colloidal Silver'ın HIV için sonuç aldığı tartışmalıdır ve bazı yan etkileri de olduğu iddia edilmektedir. Bu ürün resmi ABD Sağlık Kurumu tarafından HIV/AIDS tedavisi için onaylanmamıştır.

Adres: İbrahimzade Cad. Emlak Bankası Konutları A1-65 Sinanoba / Büyükçekmece – İstanbul
Telefon: +90 212 863 90 75 Web: http://www.fargen.com.tr
 SİPARİŞ AYAKKABI
Web Adresi : http://www.siparisayakkabi.com  
Sipariş üzerine bayan ayakkabısı üreten travesti ve transseksüel dostu bir firma.
Yorumlar : "merhaba 34 numaradan 44 numaraya kadar bayan ayakkabıları üretmekteyiz ve internet üzerinden tüm Türkiye'ye kargo teslim pazarlıyoruz ülkemiz de ne yazık ki 37 den max 41e kadar üretiliyor. Büyük numara üretenlerde fahiş fiyatlara satıyor. Bizim fiyatlarımız normal numaralar fiyatlarındadır. Ülkemizde 40 numara üzeri giyen ne kadar çok bayan varsa o kadar da gay ve travestiler var bu yüzden bütün sayfalarınızda yer almak istiyoruz (Eklenme tarihi: 03 Şubat 2011)
 ESCARPINE FANTAZİ AYAKKABILAR
Web Adresi : http://www.escarpine.com   
Fantezi Ayakkabı Modelleri üreten travesti ve transseksüel dostu bir firma.
Yorumlar : "Sayın Yetkili Escarpine Markalı Fantazi Ayakkabı Modellerimiz stoklarımıza girmiştir. Escarpine.com sitemizden Fantazi Ayakkabıları çeşitlerimizi gözden geçirebilirisiniz. Fantazi Ayakkabıları Modellerimizin üyelerinizin ilgisini çekeceği düşüncesindeyiz. Ürünlerimiz stoklarımızda mevcut olup iki iş günü içerisinde arzu edildiği taktirde ulaşımı tarafımızca yapılacaktır. Fantezi Ayakkabısı Modellerimizi gözden geçirmenizi,üyelerinizle paylaşmanızı ve değerlendirmenizi rica ediyoruz. İyi Çalışmalar Saygılarımla Müselim Altay Selayilaç Kozmetik İç ve Dış Tic.San.Tic.Ltd.Şti. Kuşdili cad. No :16 Kat:4-5 Kadıköy-İst Tel:0216 3360202 Fax:0216 5414485 escarpine.com" (Eklenme tarihi: 03 Kasım 2011)

Yeni yerler bildirmek, mevcut yerler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıdaki linkten Facebook sayfamızı beğenerek siz de yorumlarınızı iletebilir, diğer üyelerle iletişime geçebilir ve hatta yepyeni arkadaşlılar kurabilirsiniz. İstanbul ve Türkiye'nin bütün şehrinden gay mekan sahipleri de bu sayfaya katılarak güncel etkinliklerini anında üyelerimize duyurabilirler. Sitelerimizde olduğu gibi Facebook sayfamızda da pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır

 

GAY DOSTU İŞLETMELER


İstanbul'da
Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler
Elimizde kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 

Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle İstanbul'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, erotik ürünler satan benzeri kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler. Bu bölümdeki kuruluşlar rehberde kendi istekleri ile yer almaktadırlar.

Eşcinsel dostu web tasarım şirketi. Hizmetleri arasında ücretsiz web sitesi ve Ücretsiz e-ticaret sitesi, web hosting, web tasarımı, sınırsız telefon görüşmesi programı, toplu e-mail programları yer almaktadır. Özellikle web sitesi olmayan gay mekanlara tavsiye edilebilir.


Web Sitesi:  www.metelixiz.net
 


Yasmin Estetik merkezi gerçek bir eşcinsel ve travesti dostu işletme olduğu gibi servisi kaliteli ve fiyatları da çok uygun. Cilt bakımı, akne tedavisi, lazer epilasyon gibi aklınıza gelebilecek her hizmeti sağlamaktalar. 
Adres: Barbaros Bulvarı No:36 / 5 Balmumcu Beşiktaş / İst (ATV Binası karşısı)Tel: 212.275.29.85- 88 Fax: 212.275.35.33

Web Sitesi: www.yasminestetik.org
 OP. DR. A.SİNA MENGİ
Adresi : Florya Cad. Nazar Ap. A Blok 12/B Şenlikköy-Florya - İstanbul
Bulunduğu Şehir :İSTANBUL
Telefonu :(0212)6620081-(0538) 3213429
Web Adresi : http://www.estetikdoktorunuz.com
Aktiviteler : Lazer Epilasyon, Masaj, Cilt ve Vücut Bakımı, Estetik ve Plastik Cerrahi, Kimyasal Peeling, Botox, Dolgu Uygulamaları (Kollagen, Hyaluronik Asit), küçük cerrahi müdahaleler (ben alma, lipom ve kist çıkarma)
Müşteri Profili :Sahibi gay dostu heteroseksüel işletme
Faaliyet Saatleri : 11.00-Kapanış Saati Müşteriye göre Ayarlanıyor
Yorumlar :Bulunduğumuz bölge (semt) itibariyle çok üzülerek belirtmek zorundayım ki; travesti ve transseksüel dostlarımızı öncelikle onları korumak adına bu mekanda ağırlayamıyoruz. Ama önümüzdeki yıl açmayı planladığımız şubemizde bu eksiğimizi gidermeyi hedefliyoruz.Özürlerimizi kabul ediniz. Rahat ve güvenli ortamda buluşmak dileklerimizle gay dostlarımızı bekliyoruz. (14 Eylül 2011)
 BAILA TANGO
Adresi :İstiklal Cad. Balo Sokak No: 1/5 Beyoğlu - İstanbul
Telefonu :+90 555 219 1109
Web Adresi : http://www.bailatango.com/ 
Aktiviteler :Dans okulu. Tango ve salsa eğitimi.
Müşteri Profili :Sahibi gay dostu heteroseksüel işletme
Faaliyet Saatleri :20:30-21:30
Yorumlar : Baila Tango eğitmenlerinden birisi olarak eşcinsel ve transların sosyal imkanlarını arttırmak amacıyla böyle bir girişimde bulunmaktayız. Yalnızca LGBTT katılımına açık tango ve salsa dersleri açıyoruz. Bu dansların yalnızca eşli dans olduğunu, kadın-erkek dansı olmadığını anlatmanın vakti geldi de geçiyor bile.FARGEN SAĞLIK HİZMETLERİ
Bize gelen formda mesajları şu şekildedir.
"Sevgili arkadaşlar cinsel ilişkileriniz sırasında hayati tehlike oluşturacak hastalıklardan korunmak için yurtdışından ithal COLLOIDAL SILVER kullanın. Bu konuda sorularınız için belirttiğim telefondan ulaşabilirsiniz." Ancak Colloidal Silver'ın HIV için sonuç aldığı tartışmalıdır ve bazı yan etkileri de olduğu iddia edilmektedir. Bu ürün resmi ABD Sağlık Kurumu tarafından HIV/AIDS tedavisi için onaylanmamıştır.

Adres: İbrahimzade Cad. Emlak Bankası Konutları A1-65 Sinanoba / Büyükçekmece – İstanbul
Telefon: +90 212 863 90 75 Web: http://www.fargen.com.tr
 Eşcinsel Dostu Erotik Ürün Mağazaları:

AFRODİT MARKET/EROTİK DÜNYASI
ADRES=Söğütlüçeşme cad. Karadut sok. no:2 kat:2 Altıyol- Kadıköy
(TEB. bankasının sokağı Koç bank karşısı)
TELEFON=0 216 3451778

LİPS DELTA
Cinsel ürünler mağazası. Gönderdikleri mail'de gay'ler için özel bir departmanları olduğu belirtilmiş

Beyoğlu Şubesi-Kırmızı Ero Center ( 09:00 -20.30
Adres: İstiklal Caddesi No 99 Kat 1 Beyoğlu
Tel: (0212) 292 3 292
İşletmenin mesajı: "Gay'lere özel bir çok ürünümüz var mağazalarımızda. İç giyim, toys ve krem grubu gibi"

Mecidiye köy Şubesi:
Akıncı Bayırı Sok. Kesmen han No:2 Kat 1 no:1 Mecidiyeköy
Tel:(0 212) 288 29 09 (0 212) 288 27 73

Yeni yerler bildirmek, mevcut yerler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

İNTERNET KAYNAKLARI


İstanbul'da Eşcinsellere Yönelik Internet Kaynakları

Bu kategoride İstanbul'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.

Yahoo Gay Grubu
Bu gruba üye olarak İstanbul'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizcedir.

Yeni yerler bildirmek, mevcut bilgiler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıda "Beğen" düğmesine basarak eşcinsel arkadaşlık ve bilgi paylaşımı amacı ile kurulan Facebook sayfamıza katılın. Böylece siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve diğer üyelerle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

EŞCİNSEL HAKLARI VE DERNEKLER


İstanbul'da Eşcinsel Dernekler ve Eşcinsel Haklarını Savunan Oluşumlar


LAMBDA İSTANBUL
Türkiye'nin ilk Eşcinsel Sivil Toplum Girişimi. Güncel adres ve ulaşım bilgileri için web sitesini ziyaret ediniz.
Web Adresi: http://www.lambdaistanbul.org

LGBTT İSTANBUL
Kısmen Lambda İstanbul'dan kopan bir gurup tarafından, bağımsız olarak bir araya gelen ve 2007 itibari ile belirgin etkinlikler yapan henüz dernekleşme aşamasında bulunan oluşum. Gay ve lezbiyenlere de açık olması yanında, travesti ve transseksüellerin sorunlarına daha çok sahip çıkmaktadırlar.
Adres ve iletişim bilgileri için: http://www.istanbul-lgbtt.net

LISTAG - LAMBDA İSTANBUL AİLE GURUBU
Lezbiyen,gey,biseksüel,trans bireylerin ailelerinin oluşturduğu bir grup. Her ay CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği) da yapılan kişisel gelişim toplantıları ve yemeklerle amaçları çocuğunun,kardeşinin, ebeveyninin, akrabasının cinsel yönelimini/ kimliğini öğrenen kişilere bu süreçte destek olmak, doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak.
http://listag.wordpress.com/

BİLGİ GÖKKUŞAĞI LGBT KULÜBÜ
Bilgi Üniversitesi bünyesinde kurulan Eşcinsel dayanışma örgütü üniversite sınırları içinde resmen kabul edilerek bu alanda bir ilki gerçekleştirmiştir. Derneğe ait direk bir adres yada telefon bilgisine sahip değiliz ancak üniversitenin resmi web sitesinde öğrenci kulüpleri arasında yerini almıştır:
http://clubs.bilgi.edu.tr/  e-Posta: kulupler@bilgi.edu.tr 
Adres: Bilgi Üniversitesi, Dopaldere, İstanbul.

İHD İSTANBUL ŞUBESİ
Adres: Çukurlu Çeşme Sokak, Bayram Apartmanı N. 10/1 Taksim, İstanbul. Telefon: 02122444423
Türkiye'deki en bilinen insan hakları örgütü olan İHD (İnsan Hakları Derneği), maalesef "Kürt sorununa" gösterdiği hassasiyeti göstermese de eşcinsel haklarını koruma konusun da da kısmı yardımda bulunmakta, en azından eşcinsellere karşı devlet görevlileri tarafından yapılan yasa dışı eylemleri elinden geldiğince kamuoyu ile paylaşmaktadır. Ekonomik durumu kendini savunmaya yada avukat tutmaya müsait olmayan eşcinsellerin, özellikle kamu görevlileri tarafından tacize uğradığında yada haklarının korunmadığı durumlarda yakınlarında bulunan İHD şubelerine başvurmalarında fayda olabilir.
Web Sitesi: www.ihd.org.tr

Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Tıklayınız

Yeni yerler bildirmek yada mevcut bilgiler için düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

Aşağıdaki linkden Facebook sayfamızı beğenerek siz de yorumlarınızı iletebilir, diğer üyelerle iletişime geçebilir ve hatta yepyeni arkadaşlılar kurabilirsiniz. Sitelerimizde olduğu gibi Facebook sayfamızda da pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır

ANA SAYFAYA GİT

Uluslararası Gay Rehberi


 AYFA