GAY ANTALYA - ANTALYA EŞCİNSEL MEKANLAR VE YAŞAM REHBERİ

Dikkat: Bu web sitesinde yer alan yerlerin çoğunluğu işletmelerinin doğrudan onayı olmadan, duyumlar üzerine listelenmiştir ve koşulsuz olarak eşcinsel yada eşcinsel dostu olmak durumunda değillerdir. Ayrıca web sitesinde halen yer alan bilgilerde de bize ulaşmamış değişiklikler oluşmuş olabilir. Özellikle web sitesinin ziyaretçileri tarafından bildirilen yerlerin doğruluğu kesin değildir. Verilen bilgilerin ne kadar güncel olduğunu anlamak için varsa belirtilen tarihlere dikkat edilmesi önerilir. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda web sitesinde bulunan bilgileri kullanırken yaşayacağınız sorunlar için site sahibi ve yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Mekanlar ile ilgili düzeltme yapmak isteyenler, yeni mekanlar bildirmek isteyenler yada bu sitede yer almak istemeyen mekan sahipleri bize form sayfamız yada Facebook sayfamız aracılığı ile ulaşabilirler. 

 

Bu web sayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

CAFE & BAR VE KULÜPLER

 

 

Antalya'da Gay Barlar ve Kulüpler


Ceyn Athena (21:00 - 06:00)
Adres : Kışla Mah. 59. Sokak. Cumhuriyet Meydanı, Orduevi Karşısı, Barlar sokağı - Antalya.
Web: Mekana ait Facebook sayfası için tıklayınız
Antalya Yat limanı veya Cumhuriyet meydanına yakın olan bu bar, Cumhuriyet Caddesinde Orduevi'nin karşısında bulunan ve barlar sokağı olarak bilinen 59 numaralı sokaktadır. Çoğunlukla heteroseksüel kulüplerin bulunduğu bu küçük sokağa Cumhuriyet caddesinden girince sağda dönen kısa bir çıkmaz sokak göreceksiniz. Kulübün girişi bu kısacık çıkmaz sokağın sonunda yani sağa dönünce tam karşınızda bulunmaktadır. (Sokağın konumunu belirlemek için Google haritasına bakınız) Hangi günler olduğu sezona göre değişmekle birlikte kulübün hafta içi bazı günler kapalı olma ihtimali olabilir (Güncel durumu ve etkinliklerini Facebook sayfasından takip edebilirsiniz).   Sahipleri heteroseksüel olmalarına rağmen çok gay-dostu insanlardır. Mayıs 2012 başından itibaren ağırlıklı olarak gay ve lezbiyen müşterilere hizmet vermektedirler. 24 Mayıs 2012 tarihinde işletme sahibi tarafından aşağıdaki şekilde bildirilmiştir:
 
"Denize nazır mekanımızda her türlü şov, dans, eğlence ve en önemlisi rahat bir ortam sunmaktayız. Gay ve lezbiyen arkadaşlarımızın rahatça eğlenebileceği kulübümüzün, ayrıca ruhsatlı mekan olması nedeni ile Antalya'daki eski gay barlar gibi kapanma sorunu olmayacak ve dolayısı ile müşterilerimiz de bu sebeple mağdur edilmeyecekler. Dolayısı ile uzun yıllar gay müşterilere hizmet vererek bu tarzda kalıcı bir mekan olmayı hedeflemekteyiz."

 

Bu mekanla ilgili diğer yorumlar:

Bu mekanla ilgili aşağıda kısaltarak özetlediğimiz aslı burada yayınlayamayacağımız kadar uzun bir mesaj aldık;ancak mekan sahibi adı geçen olayın kişisel sebeplerle ve gaylerden oluşan iki grup arasında olduğunu ve mekanda bu gibi gay müşterilere karşı yapılacak saldırı ve benzeri durumların oluşmasına asla müsaade etmediklerini bildirmiştir.

"Eskiden müthiş bir şekilde biz geylerin takıldığı huzur bulduğumuz bir yerdi. Sahibi gay olmamasına rağmen gayleri ağırlayan bir mekan açmıştı. Bu son aylarda sürekli heterolar takılmakta ve gaylerle kavga etmektedirler. Hep kavga eden gaylerin de suçu vardır elbet diye düşünmüştüm. Ta ki benim ve partnerimin başında gelince anladım. En üzücü tarafı bize saldıran bu homofobikler gene ertesi gün Athena'ya geliyor ve içeri alınıyorlar." (4 Temmuz 2015)

Not: Antalya'da hemen hemen her sene hatta bazen aynı yerde yeni bir isimle bir gay kulüp açılıp kapanmıştır. Yeniden eskiye kapanma sırasına göre bizim bildiklerimiz şu kulüplerdir.  Works Club 2011 de açılıp çok kısa süre sonra kapanmıştır, My Angel 2009 da açılıp 2010 da kapanmıştır, Alexander Club ve Romeo 07 yaklaşık 2008 / 2007 senelerinde kapanmışlardır. Son olarak 2012 ortasında iddialı bir şekilde açılan Q-Club sadece bir kaç ay sonra, duyumlara göre ruhsat problemi nedeni ile kapanmıştır.


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

GÜNCEL ETKİNLİKLER

 

ÖNEMLİ DUYURU:
Şehir bazında etkinlikleri duyurduğumuz sayfalar Facebook tarafından yapılan sansür ve baskılar nedeni ile yayından kaldırılmıştır. Ayrıntıları okumak, Facebook'a yönelik bizim gibi ülkelerde yaşayan LGBT bireylere ve oluşumlara uyguladıkları çağ dışı baskılara bir an önce son vermesi çağrısı yaptığımız imza kampanyasına katılmak için buraya tıklayınız  (Not: İmza kampanyasının nedenini açıklayan Türkçe metin alt taraftadır)
 

GAY DOSTU MEKANLAR

 


Antalya'da Bulunan Gay Dostu Mekanlar


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.
 

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

SİNEMALAR

 


Antalya'da Eşcinsellerin Gittiği Sinemalar.


Dikkat: Aşağıdaki mekanlar gay mekanlar değildir ve bu mekanlarla ilgili bilgilerin çoğu internet üzerinden gelmiş olup doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar işletmelerinin onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir. Burada yer alan mekanlar dahilinde herhangi bir ilişkiye izin verilmez, sadece eşcinsellerin cinsel kimliğinden dolayı rahatsız edilmeyecekleri ve başkaları ile tanışabilecekleri yerlerdir. Mekan sahipleri burada yer almak istemezlerse, form sayfamız yolu ile bildirebilirler.

Kent Sineması (12:00-22:00)
Adres : Şarampol Cd, Kapalıyol, 461. Sok. No:5, Muratpasa, Antalya - Google Haritası
Gönderenin Mesajı : "Burada sıkça gay'lere rastlanır. Rahat bir ortamı var."
Mesaj tarihi: 16/05/2008

Bu mekanla ilgili diğer yorumlar:

"Kapalı yola girişte ilk aralık ta otoparka gitmeden solda. Sabah 8 akşam 7 açık. Ben gittim gördüm olgun insanlar var" (20 Mayıs 2012)
"Çok rahat bir ortam. Çoğunluk olmasa da gayların yoğunlukla görüldüğü ve rahat hareket edebileceği, kimsenin kimseyi rahatsız etmediği bir yer" (29 Ekim 2009)


Batı Sineması (10:00-20:00) Google Haritası
Adres : Teoman Paşa caddesinde, kitapevlerinin çaprazında, durak ve market olan yerden içeri girin karşınızda
Gönderenin Mesajı : "Mekana gelen çok sayıda gay var."
Mesaj tarihi: 06 Eylül 2009


Aspendos Sineması (11:00-21:00)
Adres: 1264 Sokak, Muratpaşa, Antalya.
Gönderenin Mesajı: "Burada devamlı erotik film oynar. Rahat edebileceğimiz bir mekan." Mesaj Tarihi: 04/02/2007

 

Bu mekanla ilgili diğer yorumlar:
"Aspendos Sinemasi yeniden açılmıştır. Saat kulesinden Ali Çetinkaya caddesine dopğru ilerlerken 1264 sokaktan sağa dönün. Bu sokakta PTT çarşı şubesine varmadan önceki solunuzda kalan blokta.   " (28 Şubat 2016)

"Aspendos Sineması kapanmıştır .." (20 Haziran 2014)

"Antalya'da en rahat edeceğiniz bir sinemadır. O mekanda çok arkadaşlıklarım oldu. Ben pasifim ve burada tanıştığım olgun aktiflerin evlerine de çok gittim. Olgun erkeklerin evlerine gitmek açısından riski pek yok..." (19 Nisan 2014)

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

HAMAM & SAUNA & SPOR MERKEZLERİ

 

 

Antalya'da Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar.


Dikkat: Aşağıdaki mekanlar gay mekanlar değildir ve bu mekanlarla ilgili bilgilerin çoğu internet üzerinden gelmiş olup doğruluğu kesin değildir. Bu mekanlar işletmelerinin onayı olmadan sadece duyumlar üzerine listelenmiştir. Burada yer alan mekanlar dahilinde herhangi bir ilişkiye izin verilmez, sadece eşcinsellerin cinsel kimliğinden dolayı rahatsız edilmeyecekleri ve başkaları ile tanışabilecekleri yerlerdir. Mekan sahipleri burada yer almak istemezlerse, form sayfamız yolu ile bildirebilirler.

C... Hamamı
Daha önce sitemizde yer alan Kalekapısındaki mekan sahiplerinin isteği doğrultusunda sitemizden çıkarılmıştır. (7 Şubat 2014).

Akdeniz Hamamı
Adres: Murat paşa caminin önünde ki yoldan deniz tarafına giderken arada. (Google Harita)
Bu mekan gay mekan değildir. Bir site ziyaretçisi aşağıdaki şekilde tarafından bildirilmiştir ve verilen bilginin doğruluğu kesin değildir.
"Sakin bir yer. Gay dostu olmasa da gay'lerin takıldığı mekanlardan. Burada belirttiğim bilgiyi ben de başkalarından duydum ve şahsen bilmiyorum - bu bilgiyi ona göre kullanınız" (12/01/2009)

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

 

GEZİNTİ YERLERİ


 

Antalya'da Eşcinsel Gezinti Yerleri:


Eşcinsel gezinti alanları yani "çark" yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler !

Karaalioğlu Parkı  (Google Haritası)
Resmi adı Karaalioğlan Parkı olan park yanlış bir şekilde Karaoğlan parkı gibi isimlerle de anılmaktadır. Antalya, Kaleiçinin sahil tarafında eski marinanın biraz ilerisinde yer almaktadır. Atatürk Stadyumu'na kadar olan oldukça büyük bir alanı kapsayan bu parkın özellikle deniz kenarında bulunan kayalık ve izbe bölgelerinde eşcinsellerin daha sık takıldıkları bilinmektedir. Gündüz saatlerinde de birilerine rastlamanız mümkün olan bu parkta özellikle gece geç saatlerde tanıştığınız kişilere çok dikkat etmenizi öneriyoruz.

Yavuz Özcan / Selekler Çarsısı Karşısındaki Park.  (Google Haritası)
Resmi adı Yavuz Özcan Parkı olmakla birlikte bu isimle pek bilinmeyen bu park Selekler Çarşısı ismi ile bilinen eski bir AVM binasının ana caddeye göre karşısında, yani deniz tarafında yer almaktadır. Park, yazın geç saatlere kadar faal olmakla birlikte saatler ilerledikçe daha dikkatli olunması gereken bir yerdir. Karaalioğlan parkına göre daha güvenli olduğu söylenebilir. Kaleiçi'ndeki eski marinadan denizi solunuza alacak şekilde, yani Konyaaltı yönüne doğru ilerlediğinizde yürüyerek 10-15 dakikalık bir uzaklıktadır. Selekler çarşısı Antalya'da Güllük ve Konyaaltı caddelerinin kesiştiği yerde bulunan bir alışveriş merkezidir. İçinde çeşitli mağazalar, en üst katında sadece müzik aletleri satan yerler ve ön tarafında kumpirleri ile meşhur bir çok kafe vardır.


Antalya Marina (Google Haritası)
Antalya - Kaleiçi'ndeki eski marina. Özellikle amfi-tiyatro ve civarı arkadaş bulmak için tavsiye edilebilir. Marinanın mendirek kısmında da birilerine rastlamak mümkündür. Bu tür yerlerin hemen hemen hepsinde olabilecek riskleri göz önüne alarak üzerinizde fazla değerli bir şey taşımamanızı ve tanıştığınız kişileri dikkatli seçmenizi öneririz.


Antalya Cumhuriyet Meydanı (Google Haritası)
Antalya merkezde eski marina civarında bulunan heykelleri ile ünlü meydandır. Ünlü Yivli Minare'ye çok yakın olduğu için bulmanız çok kolay olacaktır. Özellikle Atatürk heykeli ve civarında ve akşam saatlerinde hareketlidir ama sadece eşcinsellerin takıldığı bir yer olmadığı için tanışmak istediğiniz kişileri çok iyi gözlemlemeniz gerekmektedir.

Eski Lara Yolu
Burası bir site ziyaretçisi tarafından bildirilmiştir. (14 Temmuz 2010)
"Eski Lara yolu Fenerdeki bayraktan (Lara tarafına doğru) Moonlight otelinin önüne kadar olan yürüyüş yolu. genel olarak bisex ve gay'lerle karşılaşma olasılığınız çok yüksek bir yer ve en başta kaliteli insanlarla karşılaşabilirsiniz."

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 


Antalya'da Eşcinsellerin Tercih Ettiği Plajlar.


Antalya'da belirgin bir "gay beach" yani plaj olmamakla birlikte aşağıdaki yerler arkadaş bulma açısından daha verimli olabilir:

Konyaaltı Plajı:
Belirgin bir gay aktivite olmamakla birlikte şehir merkezine en yakın halk plajı olan Konyaaltı plajı Antalyalı eşcinselleri ve Antalya'ya turist olarak gelen yabancı gay'lerin en çok rastlanabileceği plajdır.

Lara Plajı Google Haritası
Konyaaltı kadar olmamakla birlikte Lara plajında da yerli ve yabancı eşcinsellere rastlamak olasıdır.

Phaselis plajı
Şehir merkezinden uzak olduğu için eşcinseller için çok hareketli bir plaj değildir. Özellikle antik şehir civarı tavsiye edilebilir.

Adalar Plajı
Aşağıdaki bilgi internet yolu ile elimize ulaştığı için doğruluğu kesin değildir.
"Karaalioğlan parkı içinden geçip balkon denilen yerin hemen altındadır. Bu plajı şahsen tavsiye ediyorum ben bir travestiyim ve Antalya'daki bi çok travesti arkadaşım oraya takılıyoruz ayrıca daha çok yabancıların ağrılıkta geldiği bir yer, ve yabancı gay'lere sıkça rastlıyorum burada sahipleri gay ve travesti dostu rahatlıkla girip yüzebilir üstsüz güneşlenilebilir bir mekan ayrıca kayalıklar içinde çok gizemli ve doğa harikası bir yer mutlaka ziyaret edilmeli"

 

Yorumlar:

"Adalar Plajı Karaalioğlu Parkı’nda kayalık bir plajdır. Yeme içme ihtiyacının karşılandığı gazinosu ve soyunma kabinleri vardır." (Temmuz 2011) 

 

 

Antalya ve Civarında Bulunan Diğer Plajlar:


 

Karpuz Kaldıran Plajı, Lara
Lara Plajı'nın batısında Düden Şelalesinin denize döküldüğü yerdedir. Askeri dinlenme kampı olarak kullanılan plajın kumu çok ince, denizi sığdır.

 

Kemer Plajı, Kemer
Kemer'de Beldibi mevkiinden başlayıp Tekirova'ya kadar olan bölüm genellikle ince kumlardan oluşan doğal bir plajdır.

 

Koru Plajıi Gazipaşa
Gazipaşa'nın Koru Mahallesi'nde bulunan bu plajda deniz; kendi kendini filtre eden tek deniz olma özelliğine sahiptir. Üç doğal havuzu vardır, Bunlardan iki doğal havuz özellikle yeni yüzme öğrenenler için idealdir.


Kleopatra Plajı, Alanya Google Harita
Alanya'nın batısında 2 kilometrelik uzunlunluğa sahip Kleopatra Plajı, ince kumlu ve alabildiğine geniş bir plaj. Adını mısır Kraliçesi Kleopatra'dan alan plajın bir diğer özelliği de denizin sığ olması.

 

İncekum Plajı, Alanya Google Harita
Alanya'nın yaklaşık 20 km. batısında çamlık, doğal, ince kumlardan oluşan güzel bir plajdır. Çadır kampı yapılabilecek alan mevcuttur.
 

Alanya Doğu Plajı
Alanya'nın doğusunda, Antalya-Mersin karayolu üzerindedir. Keykubat Plajı ile bunun 14 km'lik sahil uzantısından oluşur. Sahil boyunca plaj tesisleri bulunmaktadır

 

Ulaş Plajı
Alanya merkezine 6 kilometrelik uzunluktaki Ulaş Plajı, denize girmek için en çok tercih edilen yerlerden. Plajın uzantısı halindeki Karayolu Ulaş Dinlenme Parkı ise arabalı turistlerin dinlenme yeri olarak düzenlenmiştir.

 

Tekirova Kıyıları
Kayalık ve kumsal kıyıları, vahşi tabiat güzellikleri ve nefis kokulu portakalları ile dikkat çekmektedir.

 

Adrasan Kıyıları (Google Harita)
Antalya'nın doğal bir limanı olup kayalık ve ince kumlu doğal plajlara ve güzel bir manzaraya sahiptir.


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

LEZBİYEN MEKANLARAntalya'da Lezbiyen Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.

Yahoo Türkiye Lezbiyen Grubu
Bu gruba üye olarak Antalya'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı lezbiyenlerle tanışabilir, Antalya ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız


 

TRAVESTİ & TRANSSEKSÜELAntalya Trans Mekan, Grup, Dernek ve İnternet Kaynakları


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır. 


Antalya'da Geçen Travesti & Transseksüel Haberleri:
Not: Haberlerin devamı ve kaynak sitelere ulaşmak için haber başlıklarını tıklayınız.

 

Travesti İle İlişki Sırasında Kalp Krizinden Öldü (11 Eylül 2014)

ANTALYA'da para karşılığı anlaştığı 'Şebnem' takma adlı 33 yaşındaki travesti G.S. ile birlikte olan 54 yaşındaki A.N.A., ilişki sırasında aniden fenalaşınca kalp krizi geçirip öldü.


Antalya'nın Travesti Neron'u (Internethaber - Şubat 2008)
Antalya'da 4 aracı kundaklayan kişinin travesti olduğu ortaya çıktı. Antalya'nın Alanya ilçesinde önceki gece 4 aracın kundaklayan kişinin travesti olduğu ortaya çıktı. Yakalanarak gözaltına alınan zanlı yarın Alanya Adliyesi'ne sevk edilecek. Alanya'da önceki gece saat 04.30 sıralarında park halindeki 2 otomobil, 1 motosiklet ile 1 minibüs kundaklanarak ateşe verilmişti.

Travestinin İntihar Teşebbüsü (Kasım 2007)
Antalya'da sattığı otomobilin parasını alamadığını iddia eden Rüya takma adlı travesti, inşaat halindeki bir metruk binanın 5. katına çıktı. Camları olmayan pencereden dışarı çıkıp, aşağı atlamakla tehdit eden travesti için itfaiye va 112 acil servis ekipleri alarma geçti.


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız


 

GAY DOSTU İŞLETMELERAntalya'daki
Gay Dostu İşletmeler ve Şirketler


Elimizde bu kategori için yeterli bilgi bulunmamaktadır.


Bu kategoride eşcinsellere yönelik hizmet veren ticari kuruluşlara yada pazarlanan ürününün içeriğine bakmadan eşcinsel dostu şirketlere ait bilgilere ücretsiz olarak yer verilecektir. Özellikle Antalya'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik hizmet veren spor salonları, güzellik merkezleri, mağazalar, sağlık ürünleri veya erotik ürünler satan kuruluşlar burada yer almak isterlerse bize form sayfası ile ulaşabilirler.


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız
 

 

İNTERNET KAYNAKLARI


 

Antalyalı Eşcinsellere Yönelik Internet Kaynakları


Bu kategoride Antalya'da eşcinsellere, travesti ve transseksüellere yönelik içeriği bulunan web sitelerine, internet gruplarına ve eşcinselleri ilgilendiren haberlere ait linklere yer verilecektir.
 

LGBT Turkey Facebook Grubu

Antalya dahil bütün Türkiye'deki eşcinsel etkinlikleri takip edebilir, arkadaş edinebilir ve kendiniz de paylaşımlarınızda sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.


Yahoo Gay Grubu
Bu gruba üye olarak Antalya'da yaşayan yada ziyaret eden yabancı eşcinsellerle tanışabilirsiniz. Grubun yazışma dili İngilizce'dir.

Antalya Eşcinsel Forum

Antalya Eşcinsel Forum & Rehber Bu sitenin amacı bilgi vermekten çok bilgi paylaşımı için bir platform oluşturmaktır. Facebook üzerinden yapılan yorumları görebilirsiniz, kendiniz de yeni yorumlar ekleyebilirsiniz.


Antalya'da Geçen Eşcinsellerle İlgili Haberler:


Not: Haberlerin devamı ve kaynak sitelere ulaşmak için haber başlıklarını tıklayınız.

 

Antalya'da LGBTİ Üyelerinden Yürüyüş (22 Haziran 2014)

Antalya’da Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transseksüel, İnterseksüel (LGBTİ) üyeleri yürüyüş yaptı. Çocukları eşcinsel olan bazı aileler de yürüyüşe destek verdi.
Aydın Kanza Parkı önünde toplanan LGBTİ üyeleri, gökkuşağını andıran flamalar açıp, Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

 

Gay Bar Var mı ?  (Mayıs 2011 Milliyet)
Antalya’da geçen ay açılan ve günde ortalama 350- 400 turiste danışma hizmeti veren Turizm Danışma Ofisi’ne ’En iyi baklava nerede yenir?’ ve ’Nerede dalabilirim?’ gibi soruların yanı sıra, ’Gay bar var mı?’ sorusu da yöneltiliyor.

Kısa sürede Kapanan Antalya Kemer'deki Gay Otelin Açılış Haberi (Mayıs 2007 Hürriyet)
Antalya Kemer'de gay ve lezbiyen oteli açılıyor. Temmuz ayında müşteri kabul etmeye başlayacak otele 18 yaşından küçükler giremeyecek. Otel Genel Müdürü Faruk Ok, 170 kişilik otelin, gay ve lezbiyenlere hizmet vereceğini, konukların özel yaşamı dışında, otelin çevreden fark edilecek bir özelliğinin bulunmadığını ifade etti.

Antalyalı Eşcinsel Chat Cinayeti Kurbanı (Nisan 2006-Milliyet)
Antalya’da internette tanıştığı ve eşcinsel ilişki yaşadığı kişinin, yanındaki 2 arkadaşıyla evine gelerek, "kendisini tabanca tehdidiyle cinsel ilişkiye zorladıklarını", ardından cep telefonu ve parasını gasp ettiklerini iddia eden kişi, polise şikayetçi oldu. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Antalya’da lüks bir otelde yönetici olarak çalıştığı öğrenilen K.M.D, cep telefonu ile kredi kartlarının 3 kişi tarafından tabanca tehdidiyle gasp edildiğini iddia ederek, polise başvurdu.
 
Noel Baba Ödülü Alan Eşcinsel Hakları Savunucusu Rahibe Antalya'ya Geldi (Aralık 2005 Radikal)
 Gay ve lezbiyen hakları savunucusu Katolik rahibe Jeannine Gramick, 'Noel Baba Barış Ödülü için Antalya'ya geldi. Ödül, Antalya'daki Noel Baba Vakfı tarafından verildi. Aziz Nikola Kilisesi'nde dün Demre Müftüsü Hüseyin Yaşar ve Bahai toplumu temsilcisi Suzan Merter ile dünya barışı için dua eden Gramick, "Barış adına çağrının Türkiye'de yapılması anlamlı. Türkiye kültürlerin buluştuğu nokta" dedi.

Antalya Eşcinsel Olduğu İddia Edilen Bergama Kralının Heykeli ile İlgili Protestolar (Şubat 2004)
Antalya Gökkuşağı Eşcinsel Toplum Hareketi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Saat Kulesi'nin karşısına dikilmesini planladığı Bergama Kralı İkinci Attalos'u "eşcinsel olduğu" gerekçesiyle protesto eden Antalya Gönüllü Kuruluşlar Birliği'ne tepki gösterdi. Gökkuşağı Eşcinsel Toplum Hareketi, "eşcinsel olduğu" için 2. Attalos'un heykelinin Antalya'ya dikilmesine karşı çıkan Ahmet Çiçek'in "eşcinsel düşmanlığı yaptığını" açıkladı; her türlü gey, lezbiyen ayrımcılığına son verilmesini istedi


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

EŞCİNSEL HAKLARI VE DERNEKLER


 

Antalya'da Eşcinsel Dernekler ve Eşcinsel Haklarını Savunan Oluşumlar:


Antalya'da Antalya Gökkuşağı isimli gayrı-resmi bir LGBT oluşumu vardı, fakat bilmediğimiz bir sebeple uzun zamandır faal değiller. Hali hazırda Antalya'da faaliyet gösteren tek etkin LGBT dayanışma oluşumu Akdeniz Üniversitesi öğrencileri öncülüğünde oluşturulan Pembe Caretta grubudur.


Pembe Caretta LGBTQ
Web: Facebook.com/pembecarettalgbt 
Son yıllarda Türkiye'deki gay ve lezbiyen üniversite öğrencileri de üniversiteleri bünyesinde faaliyet gösteren pek çok LGBTİ dayanışma platformları oluşturmuştur. Bunlardan biri de Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin öncülüğünde kurulan Pembe Caretta LGBTQ oluşumudur.

 

Türkiye'de Faaliyet Gösteren tüm LGBT Dayanışma Örgütlerinin Listesi İçin Buraya Tıklayınız

 

Türkiye'de Eşcinsel Hakları İle İlgili Genel Bilgiler İçin Buraya Tıklayınız


Yeni yerler bildirmek, düzeltme yada yorum göndermek için tıklayınız

 

 

YEREL HABER, ETKİNLİK VE DUYURULAR

Bu şehirle ilgili haber ve etkinliklere yer vereceğimiz bu bölümde siz de yorumlarınızı Facebook, Twitter, Google+ hesaplarınız üzerinden yada anonim olarak paylaşabilirsiniz. Sayfalarımızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır.
 

SOSYAL MEDYA

Facebook sayfamızı beğenerek güncel haber ve etkinlikleri takip edebilir, yorumlarınızı iletebilirsiniz. Mekan sahipleri de etkinliklerini üyelerimize duyurabilirler. Sayfamızda pornografi, küfür, hakaret içeren yorumlar yasaktır. 

Bu web sayfasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

ANA SAYFAYA GİT